Citron1

Lahodný citron se doma neztratí. Pomůže v domácnosti i v péči o tělo

Citron můžete použít mnoha způsoby. Většinou jsou známé jeho účinky na zdraví a pokožku, ale tam jeho využití nekončí. Hodí se při úklidu domácnosti nebo jako repelent proti otravnému hmyzu. Toto ovoce přinese do domu mnoho výhod, které se nebojte zkusit.

Citron využijete na bělení prádla nebo při manikúře

Citron je skvělý čistič, který si poradí s kdejakou špínou. Oloupejte ho, nalijte na něj 150 ml octa a nechte přes noc působit. Ráno přilijte 150 ml vody a tuto směs nalijte do rozprašovače. Pomůže při úklidu koupelny nebo při čištění oken, díky citronu se budou krásně lesknout. Využití má také při čištění krájecích desek. Ty jsou hodně opotřebované kvůli krájení masa, které může zanechat na prkénku bakterie. Namočte je do směsi citronu a soli, nechte 15 minut působit a umyjte. Prkénka můžete citronem a solí také potřít.

Zdroj obrázku: Freepik

Citron je skvělý na bělení zašedlého prádla. Můžete do něj namočit nejen prádlo, ale také záclony, které tak získají původní barvu a budou sloužit ještě několik let. Do šťávy z citronu můžete pro větší efekt ještě přisypat prášek do pečiva. Z citronu si můžete také vytvořit koupel pro nehty, která je osvěží a budou díky ní silnější. Stačí jen přidat pár kapek z citronu do teplé vody a ruce si do ní namočit. Pomocí citronu se můžete zbavit pih na obličeji, které jsou velmi výrazné. Díky účinkům citronu budou méně nápadné.

Citronové ubrousky se dnes dávají k jídlům, které je třeba jíst rukama

Pokud doma pořádáte oslavu nebo piknik, na kterém se bude jíst jídlo rukama, připravte misku s teplou vodou a pár kapkami citronové šťávy. Díky citronu půjde dobře dolů například mastnota z rukou. Citron dobře funguje jako pohlcovač nepříjemných pachů. Můžete ho uložit do lednice nebo přidat šťávu do myčky nádobí a zapnout. Je oblíbenou přísadou také do zvlhčovače vzduchu.

Zdroj obrázku: Freepik

Z citronu si můžete vyrobit domácí repelent, který účinně odpudí komáry a další havěť, která je nepříjemná hlavně v letních večerech. Stačí nalít šťávu z citronu na parapety nebo na místa, kde se komáři často slétávají. K jejich odstranění pomůže také hřebíček, který můžete do citronu zapíchnout.

Zdroj: https://housewifehowtos.com/clean/22-surprising-uses-for-lemons/