Almonds Wooden Bowl Nuts Are Freely Placed Dark Board

Mandle pro krásu i chytrou hlavu: vyzkoušejte mandlovou pomazánku nebo domácí mandlové mléko

Ořechy jsou v jídelníčku velmi důležité. Zejména mandle jsou považované za zdravé občerstvení, které si můžete dopřát kdykoliv. Ale pokud vás trápí zdravotní problémy, je dobré po nich sáhnout o to častěji, protože obsahují zdravé tuky, které jsou prospěšné pro naše tělo.

Studie dokázaly jejich pozitivní vliv na zdraví

Mandle jsou velmi zdravé, což dokazují také výzkumy. Jsou drobné, vejdou se do nejmenší kabelky a můžete je zobat po celý den, když dostanete chuť na něco sladkého. Nemusíte se bát, že vám nějak ublíží, pokud je budete jíst každý den. Zpevníte si nehty, budete mít zdravější klouby a zhubnete.

Podle ajurvédské čínské medicíny dokonce mandle mohou zlepšit inteligenci. Stačí zobat několik mandlí denně v těhotenství a vaše dítě bude mít vyšší IQ než ostatní narozené děti. Mandle jsou plné různých vitaminů, ale nejsou vhodné pro všechny osoby. Denní dávka by měla být mezi sedmi až deseti mandlemi. Obsahují totiž spoustu vlákniny, která ale může způsobit zácpu.

Zdroj obrázku: Freepik

Mandle si můžete zobat přímo z pytlíku

Mandle je dobré namočit si přes noc do vody. Změknou, budou mít lahodnější chuť a také budou lépe stravitelné. Mnoho lidí je ale baští rovnou z pytlíku. Jestli si ještě dáte tu práci a zbavíte je slupek, odstraníte tím třísloviny, které narušují vstřebatelnost potřebných vitaminů. Není tedy důvod, proč si mandle nedat každý den. Zlepší se vám kvalita vlasů i nehtů. Z mandlí si také můžete udělat pomazánku – mandle rozmixujte, až vznikne hustá pasta. K ní přidejte kokosový olej, třtinový cukr a zase mixujte. Použít ji můžete na pečivo nebo si ji dopřát jen tak lžičkou.

Připravit si můžete také mandlové mléko, které je vhodné díky velkému množství vitaminu D a vápníku pro slabé kosti i zuby. Vyrobíte si ho tak, že namočíte mandle do vody, opláchnete po několika hodinách a rozmixujete s další vodou. Mléko přefiltrujte přes plátýnko, můžete ho dosladit medem a uložit do lednice, kde takto čerstvé vydrží tři dny.

Zdroj: https://www.webmd.com/food-recipes/features/why-are-almonds-good-for-me