Clay Mask 6125004 1280

Mnoho žen vůni kvasnic nesnese, přitom jejich účinky na pokožku jsou úžasné

Pleťové masky jsou skvělý způsob, jak zklidnit pleť a dopřát jí nálož vitaminů a minerálů. Ty komerční z obchodů ale často obsahují nechtěná chemická aditiva, která někdy škodí zdraví, někdy přírodě a často obojímu zároveň.

Dobrý způsob, jak pečovat o svoji pleť zdravě a ekologicky, je použít některé suroviny, které často máme neustále doma k dispozici, jsou plně přírodní a enormně prospěšné. Třeba taková maska z pekařských kvasnic. Dokáže zmírnit akné, urychluje hojení poranění a jizviček a zmírňuje podráždění.

Zdroj obrázku: Freepik

Zázrak jménem kvasnice

Kvasnice neboli droždí jsou vlastně shluk jednobuněčných houbovitých mikroorganismů, které lidstvo už od doby kamenné používá ke kvašení nápojů, rýže, medu a dalších potravin. Mimo tuto svou schopnost jsou také velmi přínosné pro lidské zdraví, a to jak při užití vnitřním, tak i vnějším. Jsou totiž doslova napěchované vitaminy skupiny B, jehož jsou jedním z nejbohatších zdrojů vůbec. A právě vitaminy B jsou důležité pro správné fungování metabolismu a potažmo i celého těla.

Pro dokonalou pleť, vlasy i nehty

Jestliže bojujete s podrážděnou aknózní pletí, lámou se vám nehty a máte křehké a slabé vlasy, pak jsou kvasnice vaším nejlepším přítelem. Můžete je buďto konzumovat, anebo z nich vyrobit dokonalou masku pro vaši pleť, vlasy i nehty.

Pro všechna tři užití vám stačí jedna směs. Potřete s ní pleť, zabalte do ní vlasy či do ní ponořte nehty, nechte působit 20 až 30 minut dvakrát či třikrát do týdne a zaznamenáte viditelné a hmatatelné rozdíly.

Zdroj obrázku: Freepik

Na výrobu pleťové, vlasové a nehtové masky budete potřebovat:

  • čerstvé droždí,
  • mléko,
  • kvalitní med,
  • citronovou šťávu (volitelné).

Množství surovin se odvíjí od toho, kolik hmoty chcete připravit, respektive zda ji chcete použít jen na obličej, nebo i na vlasy a nehty.

Na pleťovou masku vezměte dvě kostičky čerstvého droždí a jednu či dvě lžíce mléka. Mléko by mělo být teplé, avšak nikoliv horké. Jako když vytváříte kvásek do kynutého těsta. Kvasnice rozdrobte do misky, přidejte trochu mléka a lžíci medu, promíchejte a nechte chvíli stát při pokojové teplotě, dokud se nezačnou tvořit bublinky. Pak směs znovu promíchejte.

Pokud potřebujete sjednotit barvu pleti (případně zesvětlit vlasy nebo odstranit skvrny z nehtů), přidejte také čerstvou šťávu z poloviny citrónu.

Naneste silnou vrstvu vzniklé pasty na pleť, vlasy nebo nehty, vyčkejte 20 až 30 minut, dokud úplně nezaschne. Pak masku důkladně opláchněte teplou vodou.

Zdroj: https://diycosmetics.net/yeast-mask-recipes/amp/