Kuri Oko3

Nohy se v létě potí a natékají. Ulevte jim přírodními zábaly či masáží

Letní období milujeme všichni, ale mnohdy naše nohy v takovém teple trpí – potí se a otékají. I když si nazujeme vzdušnou látkovou obuv, nohy se i tak potí. Je opravdu složité udržet nohy svěží a neoteklé. Neteskněte, máme pro vás řešení, které vás zachrání od těžkých nohou, a vy si tak můžete užít dny s přáteli, rodinou či na výletech.

Dopřejte svým nohám úlevu

Existují i domácí prostředky, které nohám uleví. Použijte potravinu, kterou má každý z nás doma: bramboru. Stačí, když oloupete čtyři brambory, umyjete je a nastrouháte. Připravte si gázu a na ni rozprostřete nastrouhané brambory. Takto připravené gázy omotejte kolem oteklých a těžkých nohou. Nechte působit dvacet minut. Po uplynulé době sundejte obvaz, opláchněte si nohy a poté připravte lavor se studenou vodou a nohy do něj na patnáct minut namočte.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pokud budete chtít, můžete do lavoru nalít lžičku kuchyňské soli rozpuštěné ve čtvrt hrnku teplé vody. Pokud máte možnost, přidejte epsomskou sůl. Jakmile se budete ukládat ke spánku, doporučujeme smíchat deset kapek bezinkového oleje se sedmi kapkami olivového oleje a tuto směs rozetřete do chodidel. Každou nohu masírujte po dobu tří minut.

Svěží nohy

Jakmile ráno vstanete, měli byste si umýt nohy. Poté je nastříkejte neparfémovaným deodorantem na nohy, který je antibakteriální. Také si můžete připravit šalvějový odvar a aplikovat jej na nohy. Po osvěžení nechte nohy oschnout.

Zdroj obrázku: Freepik

Dezinfekce obuvi

Obuv vám zapáchá z toho důvodu, že v ní máte bakterie. Chcete-li se těchto bakterií zbavit, nechte boty řádně vyschnout a poté je nastříkejte antibakteriálním sprejem. Pokud rádi volíte přírodní produkty a postupy, můžete do bot umístit pytlík se šalvějovým čajem a citronovou kůrou. Doporučujeme přidat do bot vložky ze šlehaného latexu s aktivním uhlím, které pohltí pach a dokonale sají vlhkost. 

Zdroj: https://shorthillsderm.com/blog/how-to-care-for-your-feet-this-summer/