Vune Partnera1

Pečovat o vztah znamená také pečovat o své zdraví. Být s partnerem šťastný je klíč

Nemusí jít hned o manželství, stačí mít vybudovaný pevný a úspěšný partnerský vztah, díky kterému je naše psychika ve výborném stavu. Pokud je zdravá psychika, bude tělo o to zdravější. Jakým způsobem a v čem přesně vám bude dobrý vztah prevencí proti různým onemocněním, se dočtete v tomto článku. To, že je stav psychiky úzce propojený se zdravím těla, je již dlouhou dobu známo. A právě od tohoto faktu bychom měli být schopní se odpíchnout. Vyřešte tedy fungující vztah, který vám zajistí zdravé tělo.

Zdroj obrázku: Pixabay

Dobrý partnerský vztah zlepšuje zdraví

Dobrý partnerský vztah zlepšuje zdraví obou partnerů. Ovšem vzhledem k tomu, že právě žena je bytost založená na citech, je právě pro ni fungující vztah mnohem účinnější v prevenci proti nemocem, než jak je tomu u muže. Funkční manželství nebo partnerský vztah zaručuje delší život oběma partnerům, dokáže zlepšit také stravovací návyky, které se stanou pravidelnými, což je důležité pro zdraví těla. Dokonce je také prokázáno, že kvalitní partnerský vztah odbourává sedavý způsob života, neboť partneři mají potřebu spolu něco podnikat. Za tyto výsledky může zjevně dobrý psychický stav, pocit bezpečí a vědomí, že na všechno nejste sami.

Zdroj obrázku: Pixabay

Co znamená dobrý vztah

Dobrý vztah je každý vztah, při kterém se cítíte plně komfortně. Žijete s vědomím, že se máte o koho opřít, víte, že na nic nejste sami a že se s druhou osobou můžete podělit o všechny problémy. Po boku partnera se cítíte bezpečně, jste v psychické pohodě, je vám spolu dobře, těšíte se na každou chviličku společného setkání či na společný večer strávený po práci. Dobrý vztah je ten, ve kterém se dokážete uvolnit, hodit problémy za hlavu a radovat se ze života. Pokud žijete s vědomím, že se o vás v případě potřeby druhý postará, pokaždé se na něho těšíte a máte mnoho společného, což je velmi důležité pro trávení volného času, lze mluvit o dobrém partnerském vztahu.

Zdroj: https://www.health.harvard.edu/staying-healthy/the-health-benefits-of-strong-relationships