Bryle1

Při čištění brýlí děláme chyby, kvůli kterým je ničíme. Je namístě dodržovat několik zásad

Pokud chcete mít čisté brýle, už nemusíte investovat do drahých a speciálních prostředků, které slibují skvělý výsledek, ale necháte za ně v obchodě půl výplaty. Stačí je jen šikovně vyčistit. Lidé opakují chyby, které mohou zapříčinit to, že brýle nebudou nikdy dokonale čisté. Některé z nich si představíme.

Pokud si koupíte nové brýle, měly by vám vydržet spoustu let

Nové brýle mají často již speciální povrchovou úpravu čoček, což zajistí jejich vysokou kvalitu. Nesprávné čištění ale může povrch poškodit. Pamatujte na to, že rychlé utírání brýlí například oblečením není dobré řešení. Struktura trička, svetru nebo šátku může poškrábat čočky. Nepoužívejte ani papírové ručníky nebo toaletní papír. Od optika dostanete společně s brýlemi také hadřík, který je jemný a čočky nepoškrábe.

Zdroj obrázku: Freepik

Při čištění brýlí netřete příliš silně. Pokud je špína tvrdá, omyjte ji vlažnou vodou s přídavkem šedého mýdla. Metoda je účinná, protože umožní vyčistit všechny nečistoty po celých brýlích. Z hygienických důvodů nevynechávejte rámy a dbejte na správnou teplotu vody, protože příliš vysoká může brýle deformovat.

Brýle sundávejte vždy oběma rukama

Ubrousky namočené v alkoholu jsou nejlepší metodou pro čištění malých elektronických zařízení, ale brýle mohou poškrábat. Brýle také nikdy nečistěte nasucho. Můžete použít speciální kapalinu, kterou dostanete v optice, nebo vodu. Jednou za půl roku nechte brýle vyčistit v ultrazvukovém čističi.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud chcete, aby vám brýle vydržely roky, musíte se o ně starat velmi pečlivě. Při odkládání na noc je dejte do pouzdra. Čočky by se nikdy neměly dotýkat povrchu a nikdy je nedávejte volně do kapes nebo do kabelky. Špinavé brýle by se neměly čistit přípravky na čištění oken a skel, protože obsahují amoniak, který ničí jemnou strukturu čoček. Pokud vám vaše brýle vyhovují, je zbytečné si kupovat další.

Zdroj: https://help.zeelool.com/hc/en-us/articles/360035273991-Common-Mistakes-When-Cleaning-Your-Glasses