Young Woman Cleaning House

S šikovnými triky zvládnete úklid celého domova během pár minut. Nečistoty a šmouhy budou minulostí

Úklid není tak snadný, jak se může zdát, zejména pokud se potýkáte s obtížně odstranitelnými skvrnami a nečistotami. Pro snadný a rychlý úklid však lze použít kromě chemických přípravků levnější varianty z vaší kuchyně!

Snadný způsob, jak odstranit skvrny z koberce

Odstranění skvrn z koberce nemusí být časově náročné a vyžadovat použití silných chemikálií, které mohou poškodit vlákno koberce. Ukázalo se, že bohatě stačí přípravek na mytí oken. Nejprve koberec namočte vodou a následně skvrnu vydrhněte přípravkem na mytí oken a houbičkou.

Lesklá okna bez chemických činidel

Abyste se zbavili nečistot z oken a dali jim lesk, také nepotřebujete chemické přípravky. Stačí je otřít hadříkem z mikrovlákna jemně namočeným ve vodě. Mikrovlákno okna důkladně očistí a nezanechá nevzhledné pruhy.

Patent na lesklé příbory

Pokud chcete, aby vaše příbory krásně zářily, umyjte je v roztoku z jedlé sody, octa a vody. K jednomu litru vody přidejte dvě lžíce jedlé sody a dvě lžíce octa. Příbory vložte do kbelíku či dřezu a zalijte je připravenou směsí. Nechte 15 až 30 minut odmočit a poté omyjte, jak jste zvyklí.

Zdroj obrázku: Freepik

Citron a ocet pomohou vyčistit mikrovlnnou troubu

Jeden z nejjednodušších a nejúčinnějších způsobů čištění mikrovlnné trouby. Stačí přidat dvě lžíce octa nebo nakrájeného citronu do misky s vodou, umístit misku do mikrovlnné trouby a tu poté na několik minut zapnout. Pára se usadí na stěnách mikrovlnné trouby a pomůže rozpustit nečistoty. Ty následně jednoduše setřete houbičkou.

Toaleta bez rzi

Toaletu lze také čistit pomocí domácích pomocníků. Na noc dovnitř nasypejte sklenici jedlé sody a přilijte 500 mililitrů octa. Ráno toaletu jen vydrhněte kartáčem a propláchněte vodou.

Čaj pro osvěžení dřevěného nábytku

Pokud hledáte bezpečný a zároveň účinný lék, který vám pomůže vyčistit a rozzářit lakovaný dřevěný nábytek, sáhněte po sáčku černého čaje. Uvařte černý neslazený čaj, nechte jej vychladnout a poté s jeho pomocí nábytek umyjte.

Zdroj: https://www.womansday.com/home/organizing-cleaning/tips/g2287/easy-cleaning-tips/