Nice Two Adult Girls Housethe Are Arguing

Tyhle věty prozradí každého manipulátora. Nenechte se vtáhnout do jeho hry

Marketingové reklamy nebo vliv autority jsou jen některé z mnoha technik sociálního vlivu, které manipulátoři každodenně používají. Existují jasné signály, díky kterým je můžete velmi snadno poznat. Jde například o časté používání konkrétních vět. Pokud před vámi někdo použije níže zmíněné věty, dávejte si na něj pozor.

Druhy manipulace

Psychologická manipulace není nic jiného než typ psychologického vlivu, jehož cílem je změnit chování člověka nebo ho povzbudit, aby učinil určité rozhodnutí, které mu nemusí prospět. Charakteristickým znakem manipulace je využití nevědomí. Zmanipulovaní lidé obvykle netuší, že se je někdo jiný snaží povzbudit, aby jednali tak, jak v podstatě nechtějí.

Existuje několik druhů manipulace. Jedná se například o ovlivňování sympatiemi, to znamená, že daná osoba je ovlivněna člověkem, který je oblíbený. Dalším častým případem je pravidlo reciprocity, které je založeno na údajné povinnosti splatit něco jiné osobě. Tento způsob funguje hlavně v obchodě, kde velmi často dochází k neplánovanému nákupu jen proto, že prodávající byl velmi milý nebo nám nabídl něco zadarmo.

Zdroj obrázku: Freepik

Obrana proti manipulaci

Většina lidí je schopna vypořádat se s manipulátory. Není to však vždy jednoduché a vyžaduje to odhodlání. Samozřejmě abyste se mohli bránit proti manipulaci, musíte ji nejprve rozpoznat. Může to být obtížné, ale ze rtů manipulátorů velmi často padají charakteristické věty, které by v nás vždy měly vzbudit ostražitost.

Jde o věty jako například

  • Většina lidí si myslí, že…
  • Když už o tom mluvíme, poslechněte si prosím můj návrh.
  • Nejsem překvapen, že tě nikdo nemá rád.

Ale nejběžnější věcí je, že vás manipulátor osloví nějakým slovem, jako například „zlatíčko“, „srdíčko“, a následně od vás chce pomoci. Při obchodní manipulaci můžete určitě slyšet

  • 100 procent zákazníků je spokojených s tímto produktem.
  • I známá celebrita používá tento produkt.
  • Toto je poslední kus daného produktu.
  • Kupte teď a nečekejte, až to za vás udělá někdo jiný.

Pokud uslyšíte tyto věty, určitě zbystřete.

Zdroj: https://www.happierhuman.com/manipulative-sentences/