Pece O Plet3

V létě může pleť strádat, její zdravý vzhled zachrání regenerační péče

Po létě je vaše pokožka krásně opálená a plná zdravé a krásné barvy, odpočinek na dovolené této krásné barvě určitě prospěl. Vaše pleť ale může vlivem ostrých slunečních paprsků, nedostatečné hydratace nebo péče dost strádat. Jak vrátit pleti a pokožce zase zdraví a výživu po létě?

Po létě může být vaše pleť dost vysušená. I když se radujete z krásně opálené barvy s prvky zlatavého tónu, vaše pokožka může dost strádat. Zaměřte se především po létě na její regeneraci a zvažte, která přírodní kosmetika bude pro péči ta nejlepší.

Zdroj obrázku: Freepik

Použijte přírodní kosmetiku

Přírodní kosmetika se těší oblibě stále častěji zvlášť v dnešní době. Je totiž opravdovou spásou pro suchou, dehydratovanou pleť. Za suchou pokožku může především vnější faktor i povětrnostní podmínky, nedostatek času na péči o pleť nebo také míra stresu. Jeden z nejčastějších důvodů, proč pokožka vysychá, je samozřejmě nedostatečná ochrana před slunečními paprsky. Všechny tyto faktory mohou poškodit a vysušit pleť.

Pro patřičnou regeneraci pleti je důležitý vhodný výběr přípravků pro péči o pokožku. Tou nejlepší variantou je zvolení přírodní kosmetiky, která neobsahuje žádné chemické složky ani agresivní vlastnosti. Vyhnete se tak případné alergické reakci, která vaši pleť akorát více dráždí a nepomáhá.

Zdroj obrázku: Freepik

Příroda je tou nejlepší volbou

Pro pleť je samozřejmě nejlepší právě přírodní kosmetika. Ta dodá dostatek výživy, vitamínů i minerálů, dobře pleť hydratuje a propůjčuje jí zdravý a krásný vzhled. Proto je vhodné si zejména po létě pořídit dostatečnou zásobu přípravků, které vaší vysušené a opálené pleti dodají opět jiskru.

Můžete si připravit i vlastní přípravky z bylin nebo přírodních olejů v pohodlí domova. Skvělou výživu vaší pleti dodá například ricinový nebo kokosový olej, zklidňující účinky má také olej s heřmánkem.

Zdroj: https://www.allure.com/story/summer-skin-care-tips-from-dermatologists