Fruits

Vitaminy a minerály jsou nezbytné, některé chyby při stravování je ale zbytečně ničí

Lidské tělo potřebuje spoustu vitaminů a minerálů, které je ale nutné do těla nejdříve dostat. Je jasné, že vitaminy a další látky získáme konzumací různých druhů potravin, ale záleží také na tom, kolik živin do svého těla dostaneme. Některé metody nám pomohou lépe vitaminy vstřebávat.

Jak svému tělu pomoci získat cenné živiny?

Můžete použít několik osvědčených metod, kterými si zajistíte, že tělo dostane správné množství veškerých složek a látek, které potřebuje ke správnému fungování. Je nutné se vyhýbat alkoholu. Podstatné také je, abyste během jídla nepili žádné pití. Kombinace jídla a pití může ztížit vstřebávání živin. Jestli potřebujete k jídlu pít, je nutné si vybrat vodu.

Alkohol zamezí nejen vstřebávání vitaminů, ale také může ztížit vylučování trávicích enzymů a tím pádem mohou nastat zdravotní problémy, které mnohdy vedou k vážným stavům. Ovocné nebo zeleninové saláty si připravujte vždy před konzumací, nikdy ne dopředu. Vitamin C nebo betakaroten se vlivem oxidace rozkládají a do těla by se vůbec nedostaly.

Zdroj obrázku: Freepik

Dodávejte tělu makroživiny, které si žádá

Tělu je nutné dodávat pravidelné živiny, které si žádá. Je tak nutné jíst nejen pravidelně, ale také zdravě. Zapomeňte na sladkosti, sladké nápoje nebo smažená jídla. Možná nás na chvilku zasytí, ale jsou to jen prázdné cukry, sacharidy a další nezdravé složky, které naše tělo vůbec nepotřebuje.

Dávejte si celozrnné těstoviny, petržel, papriky nebo černý rybíz. Bílá mouka není pro tělo zdravá a navíc zabraňuje vstřebávání vitaminů, a to nejen C, ale i dalších, které jsou potřebné pro správné fungování těla. Je dobré pít vodu s obsahem vitaminu C. Neměli byste mezi sebou kombinovat určité druhy potravin. Sacharidy nejsou vhodné ve velkém množství pro nikoho. Trávení potravin může trvat delší dobu a živiny se budou pomaleji vstřebávat.

Zdroj: https://www.1mg.com/articles/5-simple-tips-to-improve-nutrient-absorption-from-foods/