Sad Looking Woman

Žena v přechodu

Přechod je termín, který se blízce dotkne každé ženy. Některé z přechodu mají možná obavy, což je normální, protože se začnete trochu měnit, ale věřte, že to určitě přežijete a nakonec si řeknete, že to nebylo až tak hrozné, jak o tom každý mluví.

By: Bradley Gordon

Pozor! Jsem v přechodu!

Žena v přechodu prožívá mnoho změn, ať už jde o psychické či fyzické, veškeré tyto změny jsou pro ni samotnou náročné, protože pořádně neví, jak na ně reagovat, a proto potřebuje podporu ze svého okolí. Takže když bude občas podrážděná, tak byste jí měla chápat, protože se běžně stává, že uvnitř ženy se bijí pocity samoty, méněcennosti. A někdy jsou tyto stavy podobné těhotenství, protože v tom stavu se také pracují hormony. Mimo jiné žena v přechodu také musí bojovat se svou postavu, protože se může stát, že začne značně nabírat na váze, známé a časté jsou návaly horka či zimy, také může přijít větší produktivita potu. A je zde i jistá věc, na kterou se ženy v přechodu těší, což je konec menstruace. Bohužel je ženy tímto procesem natolik stresují a upadají do deprese, že může přijít ti inkontinence, ale se vším se dá bojovat.

Probudím se v přechodu, aneb Kdy k tomu dojde?

Každá starší žena se bojí a stresuje, protože očekává dny, kdy dojde k přechodu. Pravdou je, že pokud se tím nebudete trápit a tolik na to myslet, můžete se stát, že u vás přechod přejde s malými změnami a klidně v hodně pozdním věku. Přechod u žen je velmi specifický, protože u každé ženy může nastat jindy, záleží na ovlivňujících faktorech a hlavně na hladině hormonů v těle. Existují i případy, kdy je žena v přechodu i v mladším věku, ale to jsou jen výjimky.

Já přechod nechci, a pokud ano, tak co nejpozději

Žádná žena netouží po přechodu, přitom pokud se na něj psychický připraví a bude to brát jako běžnou věc, tak jí to ani nijak nevezme. Ale existují jisté aspekty, které by údajně měly pomoci oddálit přechod u žen. Jedním z nich je také využít jiné než hormonální antikoncepce, protože ta s vašimi hormony hodně zahýbá, a když jí přestanete jíst, tak se může stát, že tělo nebude umět regulovat hormony. Avšak je to běžný způsob ochrany, a pokud se poradíte s lékařem, tak byste neměli mít problém. Kromě toho by pro přechod u žen mělo pomoci i jídlo, jako jsou například ryby nebo sója. A někdo také doporučuje cvičení jógy.

Přechod straší mnoho žen, avšak vy můžete být klidná, protože víte, že když se tím nebudete stresovat, tak jej prožijete ve větší harmonii.