Žena v přechodu

Přidat na Seznam.cz

Přechod je termín, který se blízce dotkne každé ženy. Některé z přechodu mají možná obavy, což je normální, protože se začnete trochu měnit, ale věřte, že to určitě přežijete a nakonec si řeknete, že to nebylo až tak hrozné, jak o tom každý mluví.

By: Bradley Gordon

Pozor! Jsem v přechodu!

Žena v přechodu prožívá mnoho změn, ať už jde o psychické či fyzické, veškeré tyto změny jsou pro ni samotnou náročné, protože pořádně neví, jak na ně reagovat, a proto potřebuje podporu ze svého okolí. Takže když bude občas podrážděná, tak byste jí měla chápat, protože se běžně stává, že uvnitř ženy se bijí pocity samoty, méněcennosti. A někdy jsou tyto stavy podobné těhotenství, protože v tom stavu se také pracují hormony. Mimo jiné žena v přechodu také musí bojovat se svou postavu, protože se může stát, že začne značně nabírat na váze, známé a časté jsou návaly horka či zimy, také může přijít větší produktivita potu. A je zde i jistá věc, na kterou se ženy v přechodu těší, což je konec menstruace. Bohužel je ženy tímto procesem natolik stresují a upadají do deprese, že může přijít ti inkontinence, ale se vším se dá bojovat.

Probudím se v přechodu, aneb Kdy k tomu dojde?

Každá starší žena se bojí a stresuje, protože očekává dny, kdy dojde k přechodu. Pravdou je, že pokud se tím nebudete trápit a tolik na to myslet, můžete se stát, že u vás přechod přejde s malými změnami a klidně v hodně pozdním věku. Přechod u žen je velmi specifický, protože u každé ženy může nastat jindy, záleží na ovlivňujících faktorech a hlavně na hladině hormonů v těle. Existují i případy, kdy je žena v přechodu i v mladším věku, ale to jsou jen výjimky.

Já přechod nechci, a pokud ano, tak co nejpozději

Žádná žena netouží po přechodu, přitom pokud se na něj psychický připraví a bude to brát jako běžnou věc, tak jí to ani nijak nevezme. Ale existují jisté aspekty, které by údajně měly pomoci oddálit přechod u žen. Jedním z nich je také využít jiné než hormonální antikoncepce, protože ta s vašimi hormony hodně zahýbá, a když jí přestanete jíst, tak se může stát, že tělo nebude umět regulovat hormony. Avšak je to běžný způsob ochrany, a pokud se poradíte s lékařem, tak byste neměli mít problém. Kromě toho by pro přechod u žen mělo pomoci i jídlo, jako jsou například ryby nebo sója. A někdo také doporučuje cvičení jógy.

Přechod straší mnoho žen, avšak vy můžete být klidná, protože víte, že když se tím nebudete stresovat, tak jej prožijete ve větší harmonii.

Komentáře
Přidat na Seznam.cz