Fazolove Klicky1

Fazolové klíčky dodají energii celému tělu a zároveň pročistí naše játra

Jak všichni jistě víme, po zimě bychom měli vždycky svému tělu dopřát možnost očištění od nebezpečných látek, které se uvnitř nahromadily. Pročistit je potřeba každý vnitřní orgán zvlášť. My se v tomto článku zaměříme na játra, která jsou velmi důležitým orgánem. Právě játra bychom měli čistit každé jaro. S tím nám dokážou skvěle pomoci obyčejné fazolové klíčky, které není nijak složité sehnat. Jak nám mohou pomoci?

Zdroj obrázku: Freepik

Fazolové klíčky

Fazolové klíčky jsou potravinou, kterou byste měli vyhledat na začátku každého jara. Tělo potřebuje po zimě nastartovat a dodat energii. A s tím by měly klíčky pomoci hned několika způsoby. Fazolové klíčky jsou velkým zdrojem vitaminů, které tělo po zimě potřebuje dodat. Konzumací fazolových klíčků tělo získá vitaminy A, B, C, E a K. Doplní také mnoho minerálů, zejména hořčík, železo a vápník. Kromě toho perfektně pročistí játra, která budou fungovat o to lépe.

Postup přípravy

Potřebovat budete pouze hrst fazolí a vodu z kohoutku. Naklíčené fazole se shání těžko, proto je nejjednodušší koupit běžné fazole a nechat je naklíčit. Nejprve je opláchněte, vložte do sklenice a ponořte do vody. Každý den fazolím vyměňte dvakrát vodu za čerstvou, vždy ráno a večer, a nezapomeňte přitom fazole důkladně opláchnout. Sklenici s fazolemi umístěte na světlo, ale nikoli na přímé slunce. Naklíčit by měly za 3–6 dní. Čím tepleji v místnosti bude, tím dříve fazole naklíčí.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkonzumovat byste měli alespoň jednu polévkovou lžíci denně. Můžete klíčky posypat pečivo s máslem, ale přidat je můžete i do polévky či salátů. Vhodné je kombinovat konzumaci fazolových klíčků ještě s jinými klíčky, které můžete zakoupit zejména v obchodech se zdravou výživou. Konzumovat je můžete samozřejmě i samotné, jen vás lžíce samotných klíčků nedokáže nasytit.

Zdroj: https://smilizer.com/benefits-of-bean-sprouts/