Diet 398612 1920

Začněte hubnout ještě dnes. Díky dobře nastavenému jídelníčku si udržíte nižší váhu natrvalo

S teplým letním obdobím odkládáme svršky, tím pádem odkrýváme i svá těla. Někteří lidé se ale mohou stydět kvůli nadbytečným kilogramům. Nikdy ale není pozdě na hubnutí! Začněte třeba hned. Aby měl ovšem proces efekt, je potřeba držet se určitých pravidel.

Dopřejte si na hubnutí dostatek času. Nic nejde hned

Chcete, aby byl úbytek přebytečných kilogramů trvalý? Potom nic neuspěchejte. Žádné drastické diety vaši nadváhu či obezitu nevyřeší. Je tedy potřeba postupovat zlehka. Dopřejte si dostatek času na hubnutí. Proces může klidně trvat i půl roku a déle. Rychlý a rapidní úbytek váhy je pro organismus nebezpečný.

Cukr je při hubnoucím procesu největším nepřítelem

Složité sacharidy jsou obsažené téměř v každé průmyslově zpracované potravině. Jsou to právě cukry, které způsobují nadbytečné kilogramy. Pokud vůči jejich příjmu nemáte adekvátní výdej, můžete to na váze velmi brzy poznat. Preferujte tedy spíš fruktózu, která je obsažena v ovoci a není pro tělo tak škodlivá. Také přemýšlejte nad tím, co konzumujete, a pátrejte po složení konkrétních produktů. Vhodné je celozrnné pečivo, omezení příloh, vyloučení sladkostí i slazení bílým řepkovým cukrem.

Pozor si dejte na glukózo-fruktózový sirup

Současně s cukrem existuje další složka, která vám může zničit postavu. Je to glukózo-‍fruktózový sirup. Ten je zpravidla obsažen v tyčinkách, sušenkách a jiných sladkostech. Nalézt ho ovšem můžete i v jogurtech, slazených limonádách, majonézách a dalších potravinách. Sledujte tedy bedlivě složení na obalu výrobku. Jedině tak se můžete vyhnout konzumaci tohoto „jedu“ a zabijáku štíhlé linie.

Zdroj obrázku: Freepik

Tuky je potřeba redukovat zejména v počátku hubnutí, poté jsou důležité

Kdysi dávno se věřilo, že jsou to právě tuky, které způsobují nadváhu a obezitu. Ovšem není tomu tak. Tučná jídla jsou pro tělo důležitá jako zdroj energie. Pokud se pustíte do hubnutí, je vhodné omezit tuk v jídelníčku pouze v první fázi. Pak jej normálně zařaďte ke konzumaci. Preferujte ale ten zdravější, který je například v ořeších, rybách a podobně.

Nezapomeňte na pohyb

Alfou a omegou celého hubnutí je samozřejmě i pohybová aktivita. Bez té své tělo nevytvarujete do požadovaných linií. Zařaďte aerobní cvičení alespoň na 15 minut do každého dne. Nezapomeňte také na to, že i rychlá chůze je prospěšná.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/obesity/features/how-to-keep-weight-off-forever