Susene Ovoce

Zdravá svačinka dodá energii na celý den. A nemusí to být jen ovoce a zelenina

Mnoho z nás se snaží dodržovat vyváženou stravu. Jakmile ovšem přijde na pravidelné svačinky, jsme často ztracení a místo zdravé varianty sáhneme po sušenkách a jiných sladkostech. Možná o tom nevíte, ale existují pravidla pro správné a zdravé snacky, které byste rozhodně měli znát, pokud nechcete přibírat a porušovat svůj zdravý životní styl jen kvůli těmto malým jídlům během dne.

Zdroj obrázku: Freepik

Pravidlo číslo jedna

Jedním z nejznámějších a nejdůležitějších pravidel zdravé stravy je jíst pět jídel denně v pravidelných intervalech. Mnoho z nás na to zapomíná a omlouvá to nedostatkem času. Stojí však za to najít si čas na zdravá jídla a menší, ale velmi důležité občerstvení v mezerách mezi hlavními jídly. Pamatujte, že mohou nejen uspokojit náhlý hlad, ale také poskytnout výživové hodnoty a energii, kterou potřebujete pro správné fungování a která by vám jinak chyběla.

Zdravá svačina není jen zelenina

Možná máte pocit, že si jako zdravou svačinu musíte dát pouze ovoce nebo zeleninu, která vás na dlouho nezasytí. To ale není vůbec pravda. Pokud nemáte zrovna chuť na jablko nebo mrkev, naučte se s sebou všude nosit nouzový balíček sušeného ovoce a ořechů. Vyberte si své oblíbené občerstvení a dávejte při tom pozor nejen na chuť, ale také jeho funkci. Pro energii jsou nejlepší solené kešu. Pro duševní pohodu a sílu zase solená dýňová semínka.

Zdroj obrázku: Freepik

Zlepšení vašich návyků je mnohem jednodušší, než si myslíte. Může se to na první pohled zdát složité, ale rozhodně není. Musíte nad tím jen trochu více uvažovat a být vždy připraveni na náhlý hlad, který se může objevit kdykoli a kdekoli. Stačí u sebe mít vždy zeleninu, ovoce, ořechy, semena nebo celá zrna a brzy pocítíte blahodárné účinky na vaši pohodu. Žaludek bude spokojený a váha vám po podobném jídle rozhodně nestoupne. Mandle jsou také skvělou svačinou, která vám dodá hodně hořčíku, železa, mědi a kyseliny listové.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/29-healthy-snacks-for-weight-loss